od listopadu 2009 Lukáš Pohůnek
Lukáš Pohůnek /1988/ pochází ze Slovenska. Narodil se v Žilině jako syn profesionálních hudebníků. V pěti letech začal hrát na trubku, v osmi letech již začal navštěvovat ZUŠ, kde studoval ve třídě pedagoga Martina Ševčíka. V roce 2001 získal zlaté pásmo na dětské interpretační soutěži Jána Cikkera v Banské Bystrici.
Již během studií na ZUŠ absolvoval významná vystoupení, jako např. na Mezinárodním hudebním festivalu Talentinum ve Zlíně s Filharmonii Bohuslava Martinů pod dirigentskou taktovkou Jakuba Hrůši (2002) a v tom samém roce na koncertě v rámci cyklu mladých umělců se Slovenskou filharmonii pod taktovkou dirigenta Karola Kevického.
V roce 2003 začal studovat na Konzervatoři v Žilině v trumpetové třídě svého otce MgA. Jana Pohůnka, se kterým v prosinci 2003 sólisticky vystoupil na čtyřech vánočních koncertech se Státním komorním orchestrem v Žilině. V roce 2004 následovali sólová vystoupení s Janáčkovou filharmonii Ostrava a Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín. Rok poté pak koncertoval v polském Krakowě a opět vystoupil se Státním komorním orchestrem Žilina.
Během studií na konzervatoři se začal při studiu hry na trubku výrazně věnovat i klavírní interpretaci, což byl jeden z prvních předpokladů pro budoucí studium dirigování. Po zkušenostech, které získal v Symfonickém orchestru konzervatoře jako první sólotrumpetista a práci s několika komornými tělesy, kde se realizoval nejen jako dirigent, ale i aranžér, se ve vyšších ročnících rozhodl pro studium dirigování.
V rámci přípravy na studium dirigování se soukromě vzdělával u významného českého dirigenta Leoše Svárovského. V současné době pokračuje v studiích na AMU v Praze jako posluchač prvního ročníku bakalářského studia ve třídě Tomáše Koutníka, Leoše Svárovského a Jiřího Chvály.
Mimo hudby klasické se věnuje i jiným hudebním žánrům, zejména jazzu, R&B a Soulu. V čase středoškolských studií působil jako trumpetista v Big Bandu Žilinské konzervatoře „The Young Swing Generation“ a také ve funky kapele „Cool Fish“. Zároveň má zkušenosti i jako skladatel v oblasti populární hudby.
od září 2009 Andrea Krausová
Narodila se v rodině profesionální klavíristky. Studovala violoncello na konzervatoři v Českých Budějovicích. V roce 2000 byla přijata na obor dirigování na Pražské konzervatoři, kde absolvovala ve třídě prof. Hynka Farkače, prof. Miriam Němcové a prof. Miroslava Košlera. Dirigování se věnovala již delší dobu u Petra Chromčáka a Jaroslava Vodňanského. V letech 2001 – 2003 intenzivně spolupracovala s Pěveckým sborem Pražské konzervatoře. Svou dirigentskou praxi rozvíjela pod vedením prof. Miriam Němcové u Symfonického orchestru Pražské konzervatoře.
Od roku 2005 je posluchačkou dirigování na pražské Akademii Múzických Umění ve třídě prof. R. Elišky, P. Vronského, T. Koutníka, Ch. Olivieri-Munroe. Operní dirigování studuje u prof. O. Dohnányiho, J. Štrunce, N. Baxy a F. Babického. V létě 2006 se zúčastnila mistrovských kurzů v rakouském Reichenau pod vedením V. Kiradjieva. V minulém akademickém roce absolvovala zahraniční stáž na Hudební a divadelní akademii v Litevském Vilniusu u profesora Juozase Domarkase, kde se soustředila především na hudbu ruských a sovětských autorů.
Spolupracovala se Severočeskou filharmonií Teplice, Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně, Komorní filharmonií Pardubice, Jihočeskou komorní filharmonií České Budějovice a Lietuvos muzikos ir teatro akademija Simfoninis orkestras. Od roku 2002 působí jako hlavní dirigent v Jindřichohradeckém symfonickém orchestru. V letech 2006 – 2007 byla sbormistryní Kühnova dětského sboru, s nímž spolupracovala na představení Národního divadla Dobře placená procházka a absolvovala zájezd do španělské Valencie. Současně působila jako dirigent Pražského studentského orchestru.
Andrea Krausová se věnuje zvláště provádění současné hudby. V roce 2004 ji vybrala skladatelská společnost Přítomnost pro uvedení premiéry klavírního koncertu Libora Dřevíkovského, který též natočila pro Český rozhlas. V roce 2005 nastudovala se sborem Canti di Praga Messiaenovy Tři liturgie. Na Hamu založila komorní soubor Atonal ensemble pro spolupráci se skladatelskou katedrou a provedla zde Kaligramy Zdeňka Bartošíka. Premiérovala také skladbu Již za sedm dní sešlu na zemi déšť Jana Duška. V současné době působí jako asistent dirigenta v operním studiu Ton a spolupodílí se na nastudování oper Bohuslava Martinů Ženitba a Veselohra na mostě.
1993 Ing. Jaroslav Průša
1992 Vladislav Beran
1991 Josef Jaroslav Staněk